Z czym pomoże nam adwokat? Kiedy możemy udać się po poradę?

0
22

Adwokat to zawód pełen zaufania. Do niego udajemy się gdy mamy naprawdę poważny problem prawny, do niego się zwierzamy i ufamy, że nam pomoże. Czym zajmuje się adwokat? Czy kancelaria adwokacka to coś więcej niż reprezentacja w sądzie?

Gdzie adwokat – Katowice się polecają!

Gdy mamy problem natury prawnej, często pierwsza myśl to kancelaria adwokacka. Katowice, Kraków, Warszawa – każde duże miasto jest pełne odpowiedzialnych profesjonalistów. Jak zatem znaleźć tego najlepszego? Dobry adwokat wzbudza zaufanie. Jest stonowany, konkretny, udziela jasnych informacji i tłumaczy wszystkie niejasności. Na adwokacie ciąży obowiązek prawny, który zabrania mu działać na niekorzyść klienta oraz zobowiązuje go do zatrzymania dla siebie wszystkich poufnych informacji, czyli tzw. tajemnica adwokacka.

Z czym pomoże Ci adwokat?

Podstawowe skojarzenie – adwokat reprezentuje w sądzie. To prawda, jest to jedna z czynności adwokackich, jednak na pewno nie jedyna. Adwokat ma prawo do udzielania porad prawnych. Pomaga sporządzać i analizować dokumenty oraz rozwiązywać różne niejasności i problemy prawne. Jakie to są działy? Najczęściej adwokaci mają wybrane przez siebie specjalizacje, w których czują się najpewniej, chociaż postarają się udzielić pomocy w każdym przypadku. Jedni adwokaci specjalizują się w prawie pracy i nieruchomościach, podczas gdy inni wolą pogłębiać wiedzę z zakresu prawa rodzinnego i alimentów.

Adwokackie specjalizacje

Specjalizacji adwokackich jest naprawdę bardzo wiele i nie ograniczają się one wyłącznie do sztywnego podziału na prawo karne, prawo cywilne i prawo administracyjne. Porady prawne i pomoc adwokatów mogą skupiać się na następujących dziedzinach prawa:

  • Prawo pracy, rynek kapitałowy, podatki, audyty finansowe
  • Dotacje Unii Europejskiej, fotowoltaika, zamówienia publiczne
  • Doradztwo korporacyjne, fuzje, przejęcia, transfery, kontrakty handlowe
  • Windykacja należności, dochodzenie roszczeń, dochodzenie odsetek
  • Inwestycje, nieruchomości, zasiedzenia
  • Prawo gospodarcze, skarbowe
  • Prawo rodzinne, rozwody, alimenty

Jak widać, adwokat pomoże z każdym prawnym problemem z każdej dziedziny życia. Dlatego jeśli masz taką potrzebę – nie zwlekaj. Dobry adwokat weźmie sprawy w swoje ręce, będzie pilnować dokumentów i terminów, co da Ci naprawdę duże wsparcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here