Jak wybrać odpowiednią suknię ślubną?

0
39

Wybór sukni ślubnej jest bardzo ciężki i bywa naprawdę stresujący, zwłaszcza jeśli nie podobają nam się aktualnie modne modele. Jak wybrać tę odpowiednią? Jak się przygotować przed wizytą w salonie? Zobacz nasze wskazówki!

Suknie ślubne – Tychy mają kilka propozycji!

Najpierw, zanim udasz się do salonu, koniecznie sprawdź inspiracje! Przeglądaj katalogi projektantów, kreacje w Internecie i na różnych stronach internetowych salonów. Zwróć uwagę na rzeczy, które Ci się podobają, a których na pewno nie będziesz chciała założyć. Poszukaj informacji na temat użytych materiałów i koronek, a także zdobień. Zapisuj zdjęcia! Gdy udasz się do salonu, będziesz wiedziała jakiej szukasz sukienki. Tychy i inne śląskie miasta mają kilka różnych propozycji – możesz zamówić modną suknię z salonu albo poprosić o wymyślenie od podstaw projektu idealnej sukienki.

Przygotuj się do wizyty!

Do wybranego przez Ciebie salonu sukien ślubnych możesz zapisać się telefonicznie lub mailowo. Umawiany termin to konkretna godzina w konkretnym dniu, dlatego nie wypada się spóźnić! Weź prysznic przed wyjściem i pamiętaj o zadbanej bieliźnie – ekspedientka będzie pomagać Ci się przebierać. Zrezygnuj z mocnego makijażu, aby nie pobrudzić egzemplarza wystawowego. Suknie w salonie zazwyczaj występują w jednym rozmiarze, często jest to 38. Suknia będzie upinana i dopasowywana do Twojej sylwetki. Swój rozmiar dopiero przymierzysz podczas następnej przymiarki, gdy model będzie szyty specjalnie dla Ciebie.

Skąd wynika cena sukni ślubnej?

Suknie ślubne są drogie. Najtańsze egzemplarze w dużych salonach to około 2000 zł. Skąd biorą się takie ceny? Przede wszystkim, suknię ślubną kupujesz raz w życiu, zatem jest to towar niemasowy. Po drugie, niektóre materiały są sprowadzane zza granicy, zwłaszcza w przypadku modeli o wysokiej jakości. Po trzecie – suknie są szyte specjalnie dla Ciebie, na wymiary Twojego ciała. Często powstają ręcznie. Jest to bardzo dużo precyzyjnej pracy, która jest dość pracochłonna i wymaga wiele uwagi. Te wszystkie czynniki mają swoje odwzorowanie w cenie sukni ślubnej, które są znacznie droższe od wszystkich pozostałych kreacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here