Co wpływa na trwałość makijażu permanentnego? Jak pielęgnować?

0
40

Umiejętnie wykonany makijaż permanentny będzie utrzymywał się około roku. Na jego trwałość wpływa szereg czynników, od umiejętnego wykonania i pielęgnację po czynniki indywidualne.

Makijaż permanentny. Katowice, Kraków – czy miejsce wykonania zabiegu jest ważne?

Zabieg makijażu permanentnego musi być przeprowadzony w profesjonalnym salonie, przez przeszkoloną i doświadczoną linergistkę. Specjalistka powinna dokładnie poinformować klientkę jak będzie wyglądać proces powstawania makijażu oraz jak powinna o niego dbać. Powinniśmy wybrać salon cieszący się dobrą opinią, który używa narzędzi i materiałów o wysokiej jakości i dba o higienę pracy. Przed właściwym zabiegiem linergistka dokona wywiadu medycznego, aby wyeliminować przeciwwskazania do zabiegu jakim jest makijaż permanentny. Katowice, Kraków i inne polskie miasta mają wiele profesjonalnych miejsc – wcześniej zobaczmy portfolia i opinie dotyczące wybranych salonów.

Choroby i przyjmowane leki

Część poważnych schorzeń, takich jak niektóre choroby autoimmunologiczne, nowotwory, skłonność do bliznowców oraz jaskra i zaćma są zdecydowanym przeciwskazaniem do wykonywania makijażu permanentnego. Mogą zarówno pogorszyć stan choroby, jak i spowodować słabe przyjęcie się pigmentu. Leki przeciwzapalne, sterydy, antybiotyki, izotretinoina oraz leki rozrzedzające krew także powodują negatywne reakcje organizmu – przeczekaj do zakończenia kuracji. Także ciąża i okres laktacji, ze związku na zmiany gospodarki hormonalnej mogą powodować szybkie blednięcie pigmentu.

Brak odpowiedniej pielęgnacji

Skórę po makijażu permanentnym pielęgnuje się w podobny sposób jak tatuaż. Powinno się nawilżać i odżywiać, na przykład za pomocą olejku awokado, lnianego i różanego, które dzięki dużej ilości składników odżywczych mają właściwości regenerujące. Nie należy używać żadnych zabiegów ani kremów złuszczających. Wrogiem pigmentacji są promienie UV, dlatego zrezygnuj z wizyt w solarium. Wychodząc na słońce, używaj kremów z filtrem.

Czynniki indywidualne

Nie wszystkim powodom blaknięcia makijażu permanentnego można zapobiec. Są to czynniki personalne, takie jak karnacja, wiek i indywidualne właściwości absorpcji pigmentu. Duży wpływ ma rodzaj cery. Przy normalnej skórze zabieg utrzymuje się około roku. Jeśli masz skórę przetłuszczającą się, czas ten się skraca. Panie ze skórą suchą mogą najdłużej cieszyć się efektami makijażu permanentnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here